مسدود شدن حساب کاربری ترامپ

توضیحات محصول

مسدود شدن حساب کاربری ترامپ در شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر، تصمیمی است که پس از شروع موج خشونت ها در Capitol Hill اتخاذ شد و امکان فعالیت در این رسانه های اجتماعی را از این سیاست مدار سلب کرد.

حساب کاربری ترامپ در توییتر مسدود شد

برای اولین بار ، توییتر می گوید حساب ترامپ قفل خواهد شد تا زمانی که سه توییت را حذف کند. فیس بوک می گوید ترامپ به مدت ۲۴ ساعت نمی تواند پست ارسال کند.
توییتر و فیس بوک برای اولین بار دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را به طور موقت از ارسال در سایت های خود پس از حمله طرفداران وی به پایتخت آمریکا منع کردند ، این امر باعث خشونت شد و روند تأیید جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده را متوقف کرد.

در اقدامی نادر ، توییتر حساب ترامپ را قفل کرد زیرا این شرکت گفت که وی قوانین خود را در مورد دخالت در انتخابات یا سایر روندهای مدنی نقض کرده است. در اوایل روز ، ترامپ چندین توییت منتشر کرد که شامل ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در انتخابات بود. رئیس جمهور همچنین همین پست ها را در صفحه فیس بوک خود به اشتراک گذاشت و این شبکه اجتماعی گفت که ارسال پیام ترامپ به مدت ۲۴ ساعت از طریق ترامپ مسدود خواهد شد.

مسدود شدن اکانت فیسبوک ترامپ

فیس بوک در توییتی گفت: “ما دو مورد نقض سیاست را علیه صفحه پرزیدنت ترامپ ارزیابی کرده ایم که منجر به بلوک ۲۴ ساعته ویژگی ها می شود ، به این معنی که وی در این مدت توانایی ارسال در سیستم عامل را از دست خواهد داد.” فیس بوک ، صاحب اینستاگرام ، همچنین از ارسال پیام ترامپ به مدت ۲۴ ساعت در سرویس عکس جلوگیری می کند. توییتر و فیس بوک در گذشته چندین توییت ترامپ را برچسب زده اند اما به دلیل علاقه عمومی در حذف توییت های خود متوقف شده اند. توییتر در توئیتی گفت: “سیاست منافع عمومی ما – که سالها اقدامات اجرایی ما را در این زمینه هدایت کرده است – در جایی به پایان می رسد که ما فکر می کنیم خطر آسیب بیشتر و یا شدیدتر است.”

آزاد شدن حساب کاربری، منوط به حذف محتواهای جنجالی

توییتر اعلام کرد که این امر به حذف سه توییت از حساب ترامپ نیاز دارد. این شرکت اعلام کرد حساب ترامپ قفل خواهد شد تا زمانی که آنها آنها را حذف کند زیرا این توییت ها قوانین آن را نقض می کنند. حتی اگر این توییت ها برای عموم قابل مشاهده نباشد ، ترامپ هنوز آنها را حذف نکرده است. پس از انجام این کار ، حساب وی به مدت ۱۲ ساعت قفل خواهد ماند. در صورت نقض مجدد قوانین توییتر ، این شرکت می تواند حساب وی را برای همیشه معلق کند.

یکی از این توییت ها شامل ویدیویی از ترامپ بود که بیش از ۱۳ میلیون بازدید داشت. در این ویدئو ، ترامپ از طرفداران خود خواست “اکنون به خانه خود برویم” اما ادعاهای دروغین در مورد تقلب در انتخابات را نیز تکرار کرد. وی در این ویدئو گفت: “ما باید صلح داشته باشیم. ما باید نظم و قانون داشته باشیم.” فیس بوک و یوتیوب متعلق به گوگل ویدیو را پایین کشیدند. فیس بوک گفت که این فیلم را پایین کشیده است زیرا معتقد است که می تواند به خشونت بیشتر کمک کند.

برای دریافت آخرین اخبار دنیای تکنولوژی با ما همراه باشید.

اشتراک این مطلب در:

برچسب ها :

نظرات شما :

:: ارسال نظر