حساب توییتر ترامپ از کار افتاد

حساب توییتر ترامپ از کار افتاد
توضیحات محصول

حساب توییتر ترامپ از کار افتاد و دیگر هیچگاه باز نخواهد گشت! این شبکه اجتماعی می گوید که با وجود تمام انتقادات علیه ترامپ، قصد انجام این کار را نداشت اما این اقدام نادر “به دلیل خطر تحریک بیشتر خشونت” پس از یک شورش مرگبار در کپیتول هیل انجام شده است.

مسدود شدن حساب توییتر ترامپ

مسدود شدن حساب توییتر ترامپ

رسانه اجتماعی توییتر، روز جمعه حساب توییتر ترامپ را به طور دائم به حالت تعلیق درآورد زیرا پیشتر هشدار داده بود که توئیت های رئیس جمهور سابق آمریکا به خشونت اوباشی که اوایل این هفته به کاپیتول حمله کرده بودند، دامن زده بود. این برنامه پیام کوتاه گفت که قبلاً برنامه هایی را برای اقدامات مسلحانه پیش از آغاز مراسم تحریم ۲۰ ژانویه در سیستم عامل خود پیدا کرده است.

توییتر پس از خاتمه آخرین توئیت های خود ، اقدامی کاملاً غیرمعمول را انجام داد که خطری برای امنیت عمومی محسوب می شود و می تواند منجر به ویرانی بیشتر شود. حساب رئیس جمهور که بیش از ۸۸ میلیون دنبال کننده داشت ، روز چهارشنبه به دلیل مجموعه ای از توییت ها که پیروزی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را به چالش می کشید ، موقتاً قفل شده بود. این شبکه اجتماعی نتیجه گرفت که جدیدترین توییت های رئیس جمهور خطر تحریک خشونت های اضافی را به همراه دارد.

دلیل از کار افتادن حساب کاربری ترامپ

دلیل از کار افتادن حساب کاربری ترامپ

توییتر در توئیتی نوشت که پیوندی به یک پست وبلاگ توضیح می دهد که این اقدام چگونه است: “پس از بررسی دقیق توییت های اخیر از حسابrealDonaldTrump و زمینه پیرامون آنها ، ما این حساب را به دلیل خطر تحریک بیشتر به طور دائم به حالت تعلیق درآوردیم.” . در این پست آمده است: “طرح ها برای اعتراضات مسلحانه در آینده در حال گسترش در توئیتر و خارج از توئیتر از جمله حمله ثانویه پیشنهادی به ساختمانهای پایتخت ایالات متحده و پایتخت ایالت در ۱۷ ژانویه ۲۰۲۱ است.”

این رسانه اجتماعی تمایلی به از کار انداختن حساب توییتر ترامپ نداشت، زیرا نقش وی به عنوان رئیس جمهور سخنان وی را مورد توجه عموم قرار می دهد. با این حال ، شرکت پس از ادعاهای بی اساس وی درباره کلاهبرداری رای دهندگان به خشونت در کپیتول هیل ، با فشار فزاینده ای برای تعلیق دائمی حساب رئیس جمهور روبرو شده است. به گزارش واشنگتن پست، کارمندان خود توییتر با انتقاد از عدم اقدام شرکت ، با نوشتن نامه ای به مدیر عامل شرکت جک دورسی و دیگر مدیران شرکت خواستار تحقیق در مورد نقش شبکه اجتماعی در این شورش شدند.

نظرات منتقدان

نظرات منتقدان

سال هاست که منتقدان خواستار حذف حساب توییتر ترامپ بوده اند. رئیس جمهور در گذشته قوانین شبکه اجتماعی را نقض کرده بود ، اما این شرکت یا این توییت ها را کنار گذاشته ، آنها را برچسب گذاری کرده یا آنها را در پشت یک اعلامیه علایق عمومی که به کاربران اجازه می دهد برای شروع کار و خواندن توئیت ها ، روی یک دکمه کلیک کنند ، نمایش داده است. به عنوان مثال ، در سال ۲۰۱۷ ، ترامپ توییت کرد آنچه به نظر می رسد تهدیدی علیه کره شمالی است. اگرچه توییتر قوانینی در مورد تهدیدهای خشونت آمیز دارد ، اما گفت که شایستگی اخبار توئیت موجب شده است که این توئیت در شبکه اجتماعی باقی بماند.

از ۶ ژانویه ، توییتر به پنج توییت ترامپ برچسب زده است زیرا حاوی ادعاهای بی اساس تقلب در رای دهندگان است. روز جمعه ، توییتر گفت که دو توییت رئیس جمهور قوانین آن را در برابر تجلیل از خشونت نقض کرده است ، و باعث شده این شرکت او را ممنوع کند. این شرکت در توئیتی گفت: “در زمینه وقایع وحشتناک این هفته ، ما روز چهارشنبه روشن کردیم که تخلفات اضافی از قوانین توییتر به طور بالقوه منجر به همین اقدام خواهد شد.”

برای دریافت آخرین اخبار دنیای تکنولوژی با ما همراه باشید.

اشتراک این مطلب در:

برچسب ها :

نظرات شما :

:: ارسال نظر