سه ویژگی جدید WatchOS 7

سه ویژگی جدید WatchOS 7
توضیحات محصول

۳ ویژگی جدید WatchOS 7 بر نحوه استفاده از Apple Watch ها تاثیر بسیاری خواهد داشت. اپل، در کنفرانس سالانه WWDC از نسخه جدید نرم افزار WatchOS 7 رونمایی کرد و آن را در دستگاه های جدید Apple Watch به کار خواهد برد. انتظار نمی رود که این به روزرسانی ها تا پاییز امسال به پایان برسد، اما اپل درخصوص این ویژگی ها توضیحاتی ارانه کرده است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

ویژگی های جدید WatchOS 7

ویژگی های جدید WatchOS 7

سه قابلیت جدید در WatchOS 7 وجود دارد که نحوه استفاده شما از Apple Watch خود را برای همیشه تغییر خواهد داد.

WatchOS 7 دیگر محدودیتی برای نمایش موارد روی صفحه ندارد.

اپل به توسعه دهندگان شخص ثالث و صاحبان اپل واچ اجازه می دهد تا بخش هایی از اطلاعات هر برنامه را روی نمای ساعت قرار دهند. بنابراین ساعت هوشمند شما، از این پس قادر خواهد بود تا برنامه روزانه، گزارش وضعیت آب و هوای آینده از Dark Sky و میانبری برای برنامه پیام ها را نمای ظاهری و روی صفحه اصلی خود جای دهد. تاکنون شما قادر بودید تا از هر برنامه تنها یک قابلیت را بر روی صفحه نمایش، قرار دهید و همچنین توسعه دهندگان نیز به دنبال راهی را برای قرار دادن قابلیت ها و اطلاعات متعددی از یک برنامه بر روی نمای ظاهری ساعت مچی هوشمند بودند.

به نظر می رسد ویرایش نمای ظاهری صفحه نمایش و تغییر مواردی که بر روی آن نمایش داده می شوند، با همان روش قبلی اما با یک رابط کاربری بهبود یافته و تا حدودی ساده تر، قابل انجام است. انگشت خود را روی نمای ظاهری ساعت خود به مدت طولانی فشار دهید تا به حالت ویرایش صفحه وارد شوید. سپس انگشت خود به سمت چپ بکشید، روی محل اطلاعات و برنامه مورد نظر خود برای ویرایش ضربه بزنید و سپس از لیستی که مشاهده می کنید، موارد موردنظر خود را انتخاب کنید. همچنین شما قادر خواهید بود تا نمای ظاهری ساعت خود را در برنامه Watch در دستگاه iPhone خود، ایجاد کرده و آن را ویرایش نمایید.

WatchOS 7 می تواند خواب شما را پیگیری کند.

WatchOS 7 می تواند خواب شما را پیگیری کند.

WatchOS 7 شامل یک برنامه جدید برای پیگیری خواب در Apple Watch است که نه تنها مدت زمان خواب شما را دنبال می کند، بلکه هنگامی که به زمان خواب خود نزدیک می شوید به شما هشدار می دهد تا به رخت خواب بروید. برخی از ساعت های هوشمند و ردیابان بدنسازی رقیب Apple Watch همانند Fitbit، سال هاست که قابلیت دنبال کردن برنامه خواب را داشته اند، اما ساعت هوشمند اپل، فاقد یک برنامه رسمی برای این موضوع بوده است. با افزودن این قابلیت، صاحبان Apple Watch اطلاعات بیشتری درمورد سلامت عمومی خود در اختیار خواهند داشت.

برای استفاده از این ویژگی باید ابتدا سیستم عامل ساعت هوشمند خود را به WatchOS 7 ارتقا دهید، سپس باید در برنامه Sleep، زمان خواب و زنگ هشدار روزانه برای آن را تنظیم کنید. پس از تنظیمات اولیه، تلفن شما در ساعات خواب صفحه Wind Down را نشان می دهد و حالت Do Not Disturb را درست قبل از زمان خواب شما روشن می کند. در زمان خواب نیز صفحه iPhone شما کم رنگ خواهد شد و ظاهر ساعت شما به نمای Sleep تغییر می کند.

نماهای ظاهری مختلف و سفارشی را برای ساعت مچی خود پیدا کنید و آن ها را به اشتراک بگذارید.

نماهای ظاهری مختلف و سفارشی را برای ساعت مچی خود پیدا کنید و آن ها را به اشتراک بگذارید.

WatchOS 7 این امکان را برای صاحبان اپل واچ و توسعه دهندگان برنامه فراهم می کند تا نمای ظاهری ساعت خود از جمله اطلاعات، layoutها و طرح های سفارشی پیچیده تری را ایجاد کرده و آن ها را با دیگر افراد، به اشتراک بگذارند. اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که شما دیگر نیاز نیست به دنبال نماهای ظاهری مختلف بگردید و یا برای ساخت آن ها زمان زیادی را صرف کنید چرا که به زودی به نماهای جدید و بی شماری دسترسی خواهید یافت که با لیستی از برنامه های مورد نیاز برای نصب کامل می شوند.

برای دریافت آخرین اخبار دنیای تکنولوژی با ما همراه باشید.

اشتراک این مطلب در:

برچسب ها :

نظرات شما :

:: ارسال نظر