رایانه های مک مبتنی بر ARM شرکت اپل

رایانه های مک مبتنی بر ARM شرکت اپل
توضیحات محصول

رایانه های مک مبتنی بر ARM شرکت اپل که ساخت آن ها به تازگی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است، قادر خواهد بود تا برنامه های iPhone و iPad را نیز اجرا کند. اپل قصد دارد تا تراشه های سیلیکونی خود را در رایانه های خود نیز به کار برد تا کارآیی آن ها را افزایش داده و آن ها را به دستگاه های موبایل خود شبیه تر سازد. بنابراین مکینتاش های نسل بعدی این شرکت که از پردازنده های مختص اپل استفاده می کنند، کتابخانه عظیمی از نرم افزارها شامل میلیون ها برنامه iPhone و iPad در App Store را نیز در اختیار خواهند داشت.

رونمایی از رایانه های مک مبتنی بر ARM

رونمایی از رایانه های مک مبتنی بر ARM

کنفرانس سالانه توسعه دهنده اپل که با نام WWDC شناخته می شود، جایی است که این شرکت از بروزرسانی های حوزه نرم افزار و خدمات جدید خود رونمایی می کند و ویژگی های جدید و دستگاه های نسل بعدی خود را معرفی می کند، که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا اپلیکیشن های خود را متناسب با این قابلیت ها طراحی کنند. شاید بیشتر افراد شرکت اپل را به دلیل دستگاه های خاص آن بشناسند، اما نکته مهم درباره محصولات این شرکت، یکپارچه سازی عالی سخت افزار و نرم افزار آن هاست و همین امر است که آن ها را از رقبا جدا می کند.

توانایی اپل برای کنترل هر جنبه ای از محصولات خود، همان چیزی است که از زمان پایه گذاری این شرکت توسط استیو جابز و استیو وزنیاک در سال ۱۹۷۶ شروع شده است و این شرکت را به یکی از قدرتمندترین شرکت های فناوری تبدیل کرده است.  WWDC امسال سی و یکمین رویداد سالانه این شرکت است که روز دوشنبه هفته گذشته به صورت آنلاین برگزار شد. شرکت اپل، در اولین روز از کنفرانس آنلاین WWDC، اعلام کرد که رایانه های مک مبتنی بر ARM این شرکت قادر خواهند بود تا برنامه های تلفن و تبلت های این غول فناوری را بطور مستقیم اجرا کنند. App Store، برای دستگاه های آیفون چیزی درحدود ۲ میلیون برنامه دارد و این تعداد بسیار بیشتر از تعداد برنامه هایی است که اپل به طور خاص برای دستگاه های مک ساخته شده است.

تراشه های ARM شرکت اپل

تراشه های ARM شرکت اپل

یکی از مهم ترین اخبار این روزهای دنیای فناوری، برنامه جدید شرکت اپل برای تغییر رویه استفاده از تراشه های اینتل در رایانه های خود و جایگزینی تراشه های مبتنی بر ARM خود با آن هاست. اپل در حال حاضر تراشه های سیلیکونی که در دستگاه های آیفون و آیپد خود از آن ها استفاده کرده، برای دستگاه های مک نیز طراحی کرده است که به شما این امکان را می دهد تا محصولات خود را برای نیازهای خاص خود سفارشی سازی کنید. همچنین با استفاده از پردازنده های خاص و مختص شرکت اپل، دستگاه های این شرکت نسبت به محصولات دیگر شرکت ها دارای تمایز قابل توجهی خواهند بود چرا که این تراشه ها قدرت بیشتری به دستگاه های مک می بخشند.

کریگ فدریگی، رئیس بخش نرم افزار در شرکت اپل، در جریان این کنفرانس مطبوعاتی دیجیتال گفت: ” کاربران رایانه های مک مبتنی بر ARM از همان روز اول قادر خواهند بود تا این برنامه ها را مستقیماً از فروشگاه App Mac بارگیری کنند و اکثر برنامه ها بدون هیچ گونه تغییری در ساختار و کد، کار خواهند کرد. طیف وسیعی از برنامه هایی که کاربران قادر به اجرای آن بر روی این رایانه های مک مبتنی بر ARM جدید هستند، واقعاً بی سابقه است.” اپل نیز در کنفرانس WWDC درباره دستگاه های مکینتاش جدید خود اعلام کرد که آن ها را در سه ماهه چهارم امسال به بازار عرضه خواهد کرد.

برای دریافت آخرین اخبار دنیای تکنولوژی با ما همراه باشید.

اشتراک این مطلب در:

برچسب ها :

نظرات شما :

:: ارسال نظر